Naar aanleiding van een recente post over het boeken van een tripje naar Rusland vroeg ik mij af wat jullie vinden van dit soort bestemmingen. Als ik de media mag geloven zijn de Russen maar ook bijvoorbeeld Ankara haast de bron van alle kwaad, kun je dan nog wel gewoon op reis hierheen terwijl de sancties zijn afgekondigt of moet je juist nu daar heen? Zelf ben ik vrij ambivalent hierin. Bewust kies ik ervoor om de VS, Rusland en Turkije niet zo vaak als voor de "dictatuur" te bezoeken maar ga daarintegen bijvoorbeeld wel met mijn vriend naar Iran of werk met de Rwandese overheid. Ik ben benieuwd naar jullie principes bij het uitzoeken van een volgende trip.
Tja, moeilijke vraag. M'n antwoord staat er in ieder geval niet tussen. Ik ga eens nadenken over een maatwerk antwoord.
Bij het kiezen van een privé bestemming kijk ik eerder naar bezienswaardigheden, cultuur en prijzen/deals dan dat ik naar de politiek kijk. Het is wél een factor, maar voor mij niet de belangrijkste. Voor mijn werk reis ik daarnaast (net als jij geloof ik) ook naar ontwikkelingslanden en conflictgebieden. Ik ben dus wel iets gewend. Ik heb wat reizen betreft geen principiële bezwaren. Het gaat er voor mij meer om hoe je je opstelt in zo'n moeilijk land en hoe je met de mensen daar omgaat. In landen als Turkije, Zuid-Soedan en Rwanda ben ik beter op mijn hoede (misschien vooral in mijn communicatie met autoriteiten). Als de deal echt goed is, het land nieuw en de sancties zijn niet tegen mij gericht dan zou ik het avontuur denk ik wel aangaan. Wanneer is eigenlijk de insideflyer borrel in de lounge op Pyongyang airport?
Ik zou transport ook los willen zien van politiek. Voor mij heeft het eerder met veiligheid te maken. Is het land om wat voor reden dan niet veilig dan zou ik er niet heen gaan. Vaak probeer ik dat pas na een bewuste afweging, BuZa vindt al snel iets een risico en de media smullen er helemaal van om een land als vijand te bombarderen
Morgen (zondag) mogen mijn 4 collega's naar Egypte voor een paar dagen. Gezien de recentste ontwikkeling in dat land..... liever zij dan ik
prive en zakelijk houdt ik hier gescheiden. Zakelijk geld dat als de KLM er heen vliegt ga ik. Prive heb ik echt een lijst waar ik niet naartoe ga.
In het geval van Rusland ben ik gewoon naar Sint Petersburg gegaan voor een vrijetijds trip van 5 dagen. Ik voel me daar niet rot onder; de meeste mensen ter plaatse zijn helemaal niet met politiek bezig, is mijn ervaring. Dus waarom zou ik die locale mensen straffen door weg te blijven terwijl ze zelf nihil invloed hebben op wat er door de regering wordt uitgevoerd?
Ambivalent is een zware understatement als je wel naar Iran gaat maar niet naar de VS vanwege jouw redenen... Overigens vind ik dat je gewoon naar toe moet gaan waar je naar toe wilt gaan. De afgelopen 50 jaar hebben volgens mij wel laten zien dat we niet alle landen onze visie op cultuur enz. moeten willen opdringen. Daarnaast heeft Tim82 ook wel een punt.. een toerisme-boycot treft uiteindelijk toch alleen de normale man.
Ik ga niet naar Iran, maar uit praktisch oogpunt. Mijn frequente zakelijke bezoeken aan de VS worden daardoor belemmerd en daar heb ik geen zin in. Rusland heb ik 1x geprobeerd en ik vind het een vreselijk land. Nooit meer.